Melexis – Bulgaria

Project statistics

System installed on short notice with no interruptions  to core business

New, efficient cooling system

Situation before the contract and client requirements

Melexis is a global supplier of micro-electronic semiconductor solutions - one of five world leaders in automotive semiconductor sensors, as well as a leading player in integrated circuits for motor driving, car networking and wireless communication.

The Melexis R&D and manufacturing facility in Sofia aimed to upgrade and enhance its cooling system.

Resalta solution

Resalta provided an immediate interim solution to enhance the functioning of the cooling system for technological purposes at the Melexis facility.

Resalta engineers worked at short notice to provide the most appropriate and efficient cooling system to ensure that the client continued with its core business unimpeded.

Chcete vidět víc?

Stáhněte si naši brožuru.

Pravidla a podmínky.

Přihlášením se k odběru našeho zpravodaje souhlasíte s přijímáním e-mailové komunikace od společnosti Resalta Czech republic s.r.o. Cílem našeho informačního bulletinu je informovat návštěvníky webových stránek, partnery, klienty a širokou veřejnost o práci, kterou společnost Resalta dělá, o jejích nových projektech, vývoji, nadcházejících událostech a novinkách týkajících se energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů. Frekvence vydání zpravodaje bude nejvýše měsíčně, s možnými výjimkami pro neplánované, ale důležité zprávy. Vyhrazujeme si výhradní právo tento zpravodaj kdykoli změnit a ukončit, a to bez předchozího upozornění. Vaše soukromí bereme vážně a nikdy nebudeme vaše informace sdělovat ani prodávat třetím stranám. Odběr zpravodaje můžete kdykoli zrušit.