Obce

References

City of Ljubljana 2 - Slovenia

Given the success of the first energy retrofit of the City of Ljubljana, the City has decided to undertake a second energy retrofit project to cover an additional 11 buildings that were not part of the first: primary schools, kindergartens, sports centers and municipal buildings.

city of Ljubljana, Resalta

City of Ljubljana – Slovenia

Situation before the contract and client requirements The public tender for the energy retrofit of the City of Ljubljana included 49 buildings, among which were elementary schools, kindergartens, libraries, cultural institutions, healthcare centers, sports centers and administrative bui

City of Kruševac, resalta

City of Kruševac – Serbia

Kruševac is a city in southern Serbia, as well as the seat of a wider administrative area with 128,000 inhabitants. Its public lighting infrastructure is outdated and the city has published a tender for a public private partnership to renovate the systems.

Chcete vidět víc?

Download our case brochure.

Pravidla a podmínky.

Přihlášením se k odběru našeho zpravodaje souhlasíte s přijímáním e-mailové komunikace od společnosti Resalta Czech republic s.r.o. Cílem našeho informačního bulletinu je informovat návštěvníky webových stránek, partnery, klienty a širokou veřejnost o práci, kterou společnost Resalta dělá, o jejích nových projektech, vývoji, nadcházejících událostech a novinkách týkajících se energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů. Frekvence vydání zpravodaje bude nejvýše měsíčně, s možnými výjimkami pro neplánované, ale důležité zprávy. Vyhrazujeme si výhradní právo tento zpravodaj kdykoli změnit a ukončit, a to bez předchozího upozornění. Vaše soukromí bereme vážně a nikdy nebudeme vaše informace sdělovat ani prodávat třetím stranám. Odběr zpravodaje můžete kdykoli zrušit.