Obce

References

Petrovac na Mlavi municipality, Resalta

Petrovac na Mlavi municipality – Serbia

Petrovac na Mlavi is a town in central Serbia. Its public lighting infrastructure was outdated and the municipality decided to publish a tender for a public private partnership to renovate the systems

City of Ljubljana 2 - Slovenia

Given the success of the first energy retrofit of the City of Ljubljana, the City has decided to undertake a second energy retrofit project to cover an additional 11 buildings that were not part of the first: primary schools, kindergartens, sports centers and municipal buildings.

Novigrad Municipality, Resalta

Novigrad Municipality – Croatia

The municipality of Novigrad in Istria announced a public tender for the renovation of all their public lighting according to the ESCO model.

Chcete vidět víc?

Download our case brochure.

Pravidla a podmínky.

Přihlášením se k odběru našeho zpravodaje souhlasíte s přijímáním e-mailové komunikace od společnosti Resalta Czech republic s.r.o. Cílem našeho informačního bulletinu je informovat návštěvníky webových stránek, partnery, klienty a širokou veřejnost o práci, kterou společnost Resalta dělá, o jejích nových projektech, vývoji, nadcházejících událostech a novinkách týkajících se energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů. Frekvence vydání zpravodaje bude nejvýše měsíčně, s možnými výjimkami pro neplánované, ale důležité zprávy. Vyhrazujeme si výhradní právo tento zpravodaj kdykoli změnit a ukončit, a to bez předchozího upozornění. Vaše soukromí bereme vážně a nikdy nebudeme vaše informace sdělovat ani prodávat třetím stranám. Odběr zpravodaje můžete kdykoli zrušit.