Vzdělávací & vládní instituce

References

Dobropolje Elementary School, Resalta

Dobropolje Elementary School – Slovenia

The municipality was using two expensive and inefficient crude oil boilers to heat the elementary school and one kindergarten (2 x 230 kW). The schools use 300 MWh annually.

Ivančna Gorica Municipality, Resalta

Ivančna Gorica Municipality – Slovenia

The Ivančna Gorica municipality announced a public tender for heating solutions for three schools. The municipality was looking for an ESCO company to finance and implement a more cost-effective heating solution.

Ministry of Justice, resalta

Ministry of Justice – Slovenia

The Slovenian Ministry of Justice announced a public tender in September 2016 for a public private partnership for the implementation of Energy Performance Contracting for 3 buildings. 

Chcete vidět víc?

Download our case brochure.

Pravidla a podmínky.

Přihlášením se k odběru našeho zpravodaje souhlasíte s přijímáním e-mailové komunikace od společnosti Resalta Czech republic s.r.o. Cílem našeho informačního bulletinu je informovat návštěvníky webových stránek, partnery, klienty a širokou veřejnost o práci, kterou společnost Resalta dělá, o jejích nových projektech, vývoji, nadcházejících událostech a novinkách týkajících se energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů. Frekvence vydání zpravodaje bude nejvýše měsíčně, s možnými výjimkami pro neplánované, ale důležité zprávy. Vyhrazujeme si výhradní právo tento zpravodaj kdykoli změnit a ukončit, a to bez předchozího upozornění. Vaše soukromí bereme vážně a nikdy nebudeme vaše informace sdělovat ani prodávat třetím stranám. Odběr zpravodaje můžete kdykoli zrušit.