Livar, Ivančna Gorica – Slovenia

Project statistics

Reduction of electricity use for compressed air production 

23,6

%

Annual cost savings:

24,870

EUR

Situation before the contract and client requirements

Livar specializes in mechanical processing and the production of ductile cast iron. One of the company’s factories is in Ivančna Gorica.

The client’s compressed air was produced by an old and unreliable screw air compressor, treated with an adsorption air dryer. 

Measurements showed that the annual compressed air consumption is 9,500,000 m3. The compressed air system consumed 1,368 MWh of electricity a year.

Resalta solution

Resalta’s solution was the installation of a new screw air compressor with nominal electric power of 160 kW. 
The old air dryer was replaced with a new refrigerated air dryer.

Chcete vidět víc?

Stáhněte si naši brožuru.

Pravidla a podmínky.

Přihlášením se k odběru našeho zpravodaje souhlasíte s přijímáním e-mailové komunikace od společnosti Resalta Czech republic s.r.o. Cílem našeho informačního bulletinu je informovat návštěvníky webových stránek, partnery, klienty a širokou veřejnost o práci, kterou společnost Resalta dělá, o jejích nových projektech, vývoji, nadcházejících událostech a novinkách týkajících se energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů. Frekvence vydání zpravodaje bude nejvýše měsíčně, s možnými výjimkami pro neplánované, ale důležité zprávy. Vyhrazujeme si výhradní právo tento zpravodaj kdykoli změnit a ukončit, a to bez předchozího upozornění. Vaše soukromí bereme vážně a nikdy nebudeme vaše informace sdělovat ani prodávat třetím stranám. Odběr zpravodaje můžete kdykoli zrušit.